| SADAS a întrebat:

Am inceput sala si as vrea sa-mi dati niste sfaturi despre ce exercitii as trebui sa fac. As vrea sa fac ceva forta si sa-mi fac un abdomen si niste bicepsi. M-ati putea ajuta? Va rog!

Răspuns Câştigător
| Sniper a răspuns:

Pentru forta, pune greutati mari si fa putine ridicari. De exemplu, acum faci 10 ridicari, cu 40 de kg intr'o mana, dupa aia incealalta; dupa care 20 de ridicari cu 60 de kg, s. a.
Asa poti sa faci si la piept ca sa ti se intareasca. Dar iti dau un sfat:. fetelor nu le plac baietii cu muschii tariwinking

3 răspunsuri:
| ExpertHost a răspuns:

In general in fiecare sala de fitness exista un "antrenor" care poata sa iti propuna un program dupa care sa lucrezi. Pentru fort lucrezi serii scurte si greutate mare. Recomandarea mea este sa nu te arunci din prima, ci sa lucrezi cu incalzire si cu cap. Riscul unei rupturi musculare este foarte mare mai ales daca nu ai facut efort constant iar muschii nu sunt lucrati. Stiu ca vrei ca in 2-3 luni sa se vada foarte clar munca depusa dar mai depinde si de tipul muschilor. Adica? Adica sunt persoane la care masa musculara se creeaza in mod normal sau poate chiar mai repede iar altele la care nu se formeaza mai deloc si apare o definire mai clara a fibrei.

| psihox a răspuns:

100 haltere/zi toata viata si apoi sa vezi urmarea.

| Rina_2681 a răspuns:

Pai foarte bine ca ai inceput... exercitii pentru tot ceti trebuie sa prelucrezi gasesti pe youtube.com eu acolo am gasit sau daca nu pe google.gasesti tot ceti trebuie.succes.happy