| SADAS a întrebat:

Am inceput sala si as vrea sa-mi dati niste sfaturi despre ce exercitii as trebui sa fac. As vrea sa fac ceva forta si sa-mi fac un abdomen si pieptul. M-ati putea ajuta? Va rog!

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Pentru abdomen intindete jos si bagati talpile sub pat, iti pui mainile pe langa cap si incerci sa te ridici de cat mai multe ori. Daca ai partener il rogi pe el sa iti tina picioarele.
Al doilea exercitiu pentru abdomen : stai intins pe spate cu mainile pe langa corp si incerci sa iti ridici picioarele sus care trebuie sa fie intinse si lipite unul de altul.
Pentru piept : fa flotari si intindete pe o banca apoi cu gantere in ambele maini le lasi pe laterala in jos si apoi le ridici pana le apropii si iarasi le lasi in jos.
Fa asa dar ai grija sa nu dai tare de la inceput pentru ca o sa faci febra musculara, ia-o incet.