| anonim_4396 a întrebat:

Am incercat sa-mi dau seama mai bine cum pot raspunde pe TPU chiar daca n-am habar de subiectul in sine si iata cum; Citesc intrebarea, realizez daca pot raspunde sau nu, dupa care astept primele raspunsuri ca sa ma luminez un pic.Si dupa ce le citesc parerea mea e formata si ma bag imediat cu buzunarele pline de bomboane pentru a cistiga cite o fundita.Mai un saru'mina, mai o lauda, mai un pupimult si iata ca am deja 4 fundite. O avere la casa omului. Voi cum faceti?

5 răspunsuri:
| ExistaMosCraciun a răspuns:

In general, cand postez o intrebare, raspunsul fie il intuiesc, fie in stiu dinainte. Ma intereseaza in mod special schimbul de idei, opiniile altor oameni cu varste si preocupari diferite si in general nu raspund pentru funda.

| PinkTerror a răspuns:

Haaa?

pai raspunzi la o intrebare daca ai trecut prin asa ceva sau daca ai simtit asa ceva sau poate ca ai perspectiva ta cu privire la intrebarea respectiva... cel putin eu nu o fac pentru funde. o fac sa ajut pe cineva.(daca nu stiu, nu am parere mai bine tac)

| Dmonik a răspuns:

Si eu citesc raspunsurile la intrebarea pusa, dar actionez diferit de tine. Nu-mi pot stapani ironia, de cele mai multe ori, asa ca ceea ce la tine sunt bombonici, la mine sunt lamai. Asta in unele cazuri. In altele, am pareri contrare si nu ma sfiesc sa mi le afisez. Iar unde sunt de acord cu intrebatorul, ma retin sa raspund, de multe ori.
Dar sa stii ca, spre surprinderea mea, am obtinut funde acolo unde am dat cu ei de pamant. Nu stiu cum. Poate n-or fi inteles raspunsul meu si l-au interpretat invers.
Uite exemple:
http://www.tpu.ro/......fost-unul/
http://www.tpu.ro/educatie/buna-ce-insemna-revenitiva/
http://www.tpu.ro/......te-pareri/

| Dmonik a răspuns:

E numai o victima, ca cealalta e pe langa drum, ca si pe langa subiect!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dmonik,intrebarea mea e la mega.Intind laturi si-mi pare rau ca am numai doua victime.