| DaFrateEuSunt a întrebat:

Am inteles ca Romania are un potential agricol de hrana pentru 80 de milioane de oameni (ca sa va faceti o idee, asta ar insemna toata populatia din Romania adunata cu cea din Italia) si ca suntem unii din cei mai mari granari ai Europei. Credeti ca vom ajunge in ziua in care ne vom atinge potentialul?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A fost o dată când hrăneam pe turci și exportam mult în Europa.
Acum potențialul este IT.

| Dismally a răspuns:

Daca se baga bani in agricultura si se fac irigatii, se cumpara utilaje agricole moderne iar loturile de terent vor fi unite cumva atunci da, ar putea produce chiar si mai mult.