| calubalan a întrebat:

„Vom face să renască agricultura", „avem un potenţial agricol imens", „trebuie să redevenim grânarul Europei"!

Aţi mai auzit ideea asta? http://twurl.nl/avqar5
Rezultatele? Solutii? Implicare?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Asta e un slogan redundant. Il aud, de 20 de ani, in toate campaniile electorale. In acelasi timp, in fiecare primavara, vad pluguri medievale, trase de cai costelivi, arand terenuri cat o batista.
Mai nou, dupa ce ca mai-marii agriculturii habar n-au de care capat se tine sapa, mai luam si drept litera de evanghelie cele mai bizare si abracadabrante "norme europene", pentru ca, deh: posterioarele albe ale UE trebuie pupate constant si apasat.

| Hombre a răspuns:

Vrajela, mai ceva ca la mama Omida si totusi la ea se mai nimereste cate ceva insa in in vorbele spuse de politicieni "trebuie sa redevenim granarul Europei" asta este, ramane si a fost cea mai mare minciuna spusa despre agricultura romaneasca. Sa-mi spuna si mie cineva din ce statistici reiese ca noi am fost granarul Europei.

| theorizer a răspuns:

chatterbox Daca viitorul Romaniei ar depinde si de Romania, ar mai merita sa ne certam, dar asa... vorbim sa ne aflam in treaba, sa ne amagim foamea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorba multa.rezultate zero.mana pe sapa si la munca.nu e timp de pierdut.