| KhalDrogo a întrebat:

Am intrat de curand la Liceul teoretic Avram Iancu din Cluj, si am aflat ca trebuie sa dau o proba de testare a limbii engleze(sunt la profilul stiinte ale naturii cu regim de predare intensiv engleza). Din pacate nu am sustinut proba de bilingv care era valabila si la liceele cu predare in regim intensiv a unei limbi moderne.Acum intrebarea mea este ce se va intampla daca voi pica testarea(nu ma pricep mai deloc la aceasta materie, si m-am inscris la acest regim de predare a limbii engleze pentru a o invata)? Fiind o singura clasa cu acest profil sunt sigur ca nimeni nu ma va putea "da afara din liceu" din moment ce am fost admis comform repartititiei computerizate.Mersi mult de raspunsuri!:*

Răspuns Câştigător
| stefanik04 a răspuns:

Vai!
Tu esti exact ca mine, numai ca eu sunt la filo.Si eu tocmai din acest motiv am mers la intensiv engleza.Stiu ca nu ne pot da afar din liceu, dar nu stiu ce se intampla daca il pic.Imi pare rau ca nu te pot ajuta. Chiar as vrea sa te ajut...
Nu stiu cum de trebuie dat pentru ca anii trecuti nu sau dat examen/
Se poate sa fie doar pentru a vedea la ce nivel suntem...
Succes!

4 răspunsuri:
| stefanik04 a răspuns:

Mersi de funda:* Imi pare rau ca nu te-am putut ajuta.Acuma am vazut ca am facut greseli, scuza-ma dar vorbeam la telefon atuncihappy

| KhalDrogo explică:

Mersi mult.

| alexandranegrila a răspuns:

Salut.Si eu sunt in aceeasi situatie.dar eu sunt la profil filologie.Am fost azi pana la liceu si am aflat ca trebuie sa iei nota 6 pentru a fi admis, dar nu stiu la ce se referea.Maine dimineata ma voi duce din nou pentru a intraba la secretariat despre acest test. Sper ca nu va afecta intrarea noastra in acest liceu.

| alexandranegrila a răspuns:

Am fost azi pana la liceu.Am intrebat-o pe doamna de la secretariat ce e cu acel test.Nu a prea stiut ce sa-mi raspunda.Mi-a spus ca testul se da pentru verificarea cunostintelor, iar daca nu iei 6 din prima il mai dai odata.Deci oricum tot ramanem in liceu.Cred ca pana la urma testul asta nu prea conteaza. Testul va fi joi 8 sept.la ora 9 si ni se vor da exercitii din clasa a8a.Bafta!