| d33a a întrebat:

E grea testarea care se da pentru a fi admis in clasele cu bilingv engleza? In ce consta aceasta testare? Unde e mai bine: la bilingv sau la intensiv engleza?

2 răspunsuri:
| DeepEyesClaudia a răspuns:

La bilingv ai doua ore in plus de engleza, de istorie si geografie a SUA/Marii Britanii in engleza. Testarea nu e grea. Consta intr-o proba scrisa (exercitii) si o proba orala, in care te intreaba ce hobby-uri ai, cum iti petreci timpul sau tragi un biletel si te pune sa raspunzi la intrebarile de acolo. Plus ca ai timp si sa-ti schitezi raspunsurile pe o foaie inainte. Succes! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca mai sunt profile de intensiv thinking
proba scrisa consta in intrebari din gramatica claselor 5-8. la cea orala pot fi 2 variante: un text la prima vedere unde trebuie sa raspunzi la cateva intrebari sau descrierea unei imagini. la cea orala se acorda punctaje intermediare si tine si de modul cum te abordeaza profesorul.
am metodologia si o varianta pentru ambele probe. daca esti interesata, lasa id-ul pe privattongue