| rosie a întrebat:

Am intrat la o facultate la buget, insa nu-mi place ceea ce fac. Daca renunt la ea din anul 2 si ma inscriu la o alta facultate care e cu admitere, pot sa intru la buget, sau se considera a doua facultate care se plateste? Gabriela

2 răspunsuri:
| Mythos a răspuns:

Conform legii existente pana ieri (nu stiu ce anume s-a schimbat) trebuie sa platesti doar contravaloarea primelor 2 semestre, ulterior fiind gratuit pana la sfarsitul acestei a doua facultati.

| Mythos a răspuns:

REvin si cu o completare. Trebuie sa precizezi asta intr-o declaratie pe proprie raspundere la depunerea dosarului si sa soliciti de la facultatea pe care ai facut-o o adeverinta ca ai intrat si ai urmat cursurile la buget timp de 2 semestre. Stiu ca e oarecum redundant, dar am zis ca poate merita precizat