| razadeluna a întrebat:

Am mai citit si auzit ca ceva se poate intampla in 21 decembrie 2012...credeti in asa ceva? sau nu?

13 răspunsuri:
| mami a răspuns:

ce a fost pana acum am vazut iar ce va fi, cine traieste pana atunci va vedea

| sorin a răspuns:

Nu cred!

| DianaLostInDreams a răspuns:

Nu putem stii.Eu nu cred nimic.

| anonimmmmm a răspuns:

Nici eu nu cred ca se poate intimpla asa ceva, de unde stiu oamenii astia care vorbesc ca exact pe 21 decembrie se va intimpla, stiu ca cerceteaza si prin asta si-au dat seama, insa nu cred ca i-au citit gindurile lui Dumnezeu, Dumnezeu daca vrea sa se termine lumea adica de ce ar astepta el pina atunci? Si de ce nu face asta acum?big grin

| ɮʟօռɖɖα a răspuns:

Apocalipsalaughing nu cred laughing

| kanajambe a răspuns:

Eu nu cred, numai Dumnezeu stie cand va fi apocalipsa. Cert este ca va fi o 'dereglare'dar poate sa se intample in cateva secunde fara consecinte grave.
Filmul '2012' sperie oamenii, unii chiar cred ca se va intampla asa ceva, nu-i adevarat.Este facut infricosator sa fie vandut in multe exemplare si sa impresioneze. Unii oameni spun ca vine sf lumii in 2012 (omg iti vine sa crezi? loser )aia sunt oameni care n-au cf acasa si vorbesc ca sa nu adoarma, in plus un om credincios nu ar spune ca vine sfarsitul lumii.
Daca esti curioasa intreaba un preot (fara rusine )despre asta, o sa iti spuna mai multebatting eyelashes
sper ca te-am ajutat, pupici si.
La multi ani, sa traiesti pana in 2100 daca se poate :*hee hee

| kanajambe a răspuns:

App, alege un raspuns castigator happy

| fsdfsd a răspuns:

Nimic din ce se spune nu este adevarat, daca vrea d-zeu si maine poate sa se intample ceva cu noi, asa ca te sfatuiesc sa nu te mai iei dupa toata lumea nebuna

| yami_2526 a răspuns:

Mi se pare penibil sa ne speriem doar pentru ca un popor nu si-au mai continuat calendarul...asa a spus si Nostradamus care CICA era un mare "tata omida" ca sfarsitul vine in 2000 si iata ca au trecut 10 ani.Nu nu cred in asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te mai informezi din anumite carti ce se mai poate intampla in viitorhttp://www.crestinortodox.ro/carte-903-81196-cugetarea-la-moarte-11

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand negati un lucru, nu mai faceti referire la Dumnezeu, caci este ilogic. Voi spuneti:'nu, nu cred, numai Dumnezeu stie.'Pai daca numai Dumnezeu stie atunci voi de ce ziceti ca n-are cum fi atunci? Ceva se va intampla, poate nu se va observa imediat, poate va dura sute de ani sa se vada efectele, dar ceva o sa se intample. Sfarsitul? Nu, nu cred in asta.Noi suntem o fiinta auto-distructiva, Pamantul a fost aici inainte si va fi mult dupa noi.

| Ioana :x a răspuns:

Acum te-ai trezit? laughing

| sakurashinoby a răspuns:

Nu pentru ca unchiu meu mi-a zis can anul 2000 azis ca va fi nua fost da nici in 2012 nu va fi si 2010 fericit si draguta dam si mie o funda te rog