| roxyema a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor: mi s-a blocat cardul de memorie al telefonului in mp4, am modelul mp2406.stie cineva cum pot sa il scot? am incercat sa il scot dar n-am reusit...si l-am mai pus si inainte in mp4 dar acum nu stiu ce s-a intamplat ca nu mai iese.stiti cum as putea incerca sa-l scot?crying...

Răspuns Câştigător
| alexgogo a răspuns:

Cardurile astea (microSD banuiesc) au 2 posibilitati sa intre si sa iasa, in functie de asta il vei scoate:

- intra direct, prin impingere intr-un lacas, iar ca sa-l scoti de-acolo pur si simplu tragi de el.
- intra in lacas, si se impinge mai mult pe el, se aude un click si cardul ramane acolo. Pentru a-l extrage, trebuie intai impins pana se aude un click si apoi este eliberat singur.

Succes