| anonim_4396 a întrebat:

Am mers cu o fata la magazin. Si ea si-a cumparat un suc. Si, cum nu imi mai e prietena buna, mi l-a turnat in cap ( am mai povestit ceva de genul in alta intrebare ). in par mai exact. si mi s-a facut cleios. in fine. mama m-a vazut ca il am asa si ma ia la interogatii. nu m-am gandit ca nu imi mai e prietena buna si am spus ca eu l-am turnat din greseala. azi mi-am dat seama ca trebuia sa spun de la inceput adevarul. dar acum am spus deja o minciuna si numai pot schimba. deci, stiu ca pare o intrebare stupida, dar ce lucruri sa mai inventez adica ce sa ii mai spun ca cea ca m-am impiedicat si mi s-a rasturnat nu merge ca zice cum de a ajuns pe par. stiu ca mint si nu e bine dar chiar nu pot sa ii mai spun adevarul acum. ce sa mai inventez?

Răspuns Câştigător
| matchpoint a răspuns:

Buna ziua, eu consider ca ar trebui sa te feresti de ``prietene``ca si ea. De ce ai mers cu ea la magazin daca nu iti era prietena?
Acum numai nu mai are rost sa te macini ca nu i-ai spus mamei tale adevarul, dar pe viitor nu ezita. mama este cea mai sincera si adevarata pritena a ta. Pa

5 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Ba poti sa-i spui adevaul dc sa te invinuesti tu

| Alina0491 a răspuns:

Spune`i adevarul.rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii serioasa! Chiar crezi ca mama ta te-a crezut? Cum sa-ti versi suc in par? Ar fi mai bine sa-i spui adevarul, altfel isi creaza propriul adevarul care poate fi destul de rau. Oricum, ce pierzi? Ai gresit, invata sa suporti consecintelewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa ii spun adevarul? dupa aia ma intreaba de ce am mintit si iar m-am blocat laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai spune-i ca ai mintit pentru ac ti-a fost frica sa spui adevarul sau mai stiu eu, ca ala a fost singurul lucru care ti-a venit in minte.ca nu ai vrut sa-i zici ca o fosta prietena de-a ta "si-a batut joc de tine". mut noroc... zii adevarul.thumbs up