| dididiana_5347 a întrebat:

Ce sa fac daca eu sunt cu un baiat pe care nu ii plac (sunt cu el de 1 luna) El a ajuns sa tina si mai mult la mine iar eu acum nu stiu ce sa fac. Sa ii spun adevarul sa nu il mai mint. Daca da (cum?) Sau sa am remuscari ca nu i-am spus si sa ma simt eu prost?

3 răspunsuri:
| soriinaa a răspuns:

Daca nu iti place de el, spune-i. Mai tarziu il vei face sa sufere si mai mult. Oricum probabil il vei rani, dar e mult mai bine sa stie adevarul. Cel mai frumos ar fi sa ii spui in fata. Ii spui ca iti pare rau, ca speri sa nu se supere, dar nu mai merge si preferi sa ramaneti preteni.

| AdyAdeluş a răspuns:

Draga mea, trebuie sa ii spui. Daca esti inca la scoala ii trimiti un bilet in orice ora care puteti si ii scrii asa:
Draga...,
Mie nu imi mai place de tine.Imi pare rau dar as dori sa ne despartim.Nu ma intreba dc nu pot sa iti explic.Sa o lasam asa.

| AliceR a răspuns:

Spune'i în faţă că tu nu simti nimic pentru el si e mai bine să rămaneţi prieteni...