| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutoril vostru, va rog mult ajutati-ma
dau fundita:*

Nu ma mai inteleg cu parinti meu orice as face nu este bine din ce in ce comunic mai putin cu ei, aproape nu comunic cu nimeni.
Mai mult comunic cu iubitul meu, ma sustine cu ceea ce fac cand am o problema in loc sa discut cu parintii mei nu am curajul sa o fac si discut cu el, mai mult apelez la el decat la familia mea.

Ce sa fac sa ma apropi de ei mai mult?

Răspuns Câştigător
| roxcrisify a răspuns:

Demonstreaza'le ca numai esti fetita de alta data si ca te'ai maturizat.Pentru asta nu trebuie sa'i mai minti niciodata, obisnuieste-te sa le spui adevarul oricat de crunt ar fi o sa le fie mult mai usor sa te ierte si incearca sa'i asculti in unele privinte poate au dreptate.NU uita parintii niciodata nu or sa-ti vrea raul si te iubesc cel mai mult pe lume.ai grija de tine :*

3 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Lipsa de comunicare intr-o familie nu duce la nimic bun. Gndeste-te ca sunt persoanele care ti-au dat ocazia sa te bucuri de viata. Nu-ti vor raul in vreun fel, tocmai de asta trebuie sa socializezi cu ei. Iubitul s-ar putea sa te lase (am pus raul inainte), dar parintii, niciodata!
Intotdeauna, in familie, vei gasi un umar pe care sa langi, un sfat demn de urmat si nu in ultimul rand sustinere din toate punctele de vedere. Important e sa te deschizi in fata lor.

| JustMe a răspuns:

Stiu cum pot sa fie parintii rolling eyes Eu cred ca e normal sa iti fie mai usor sa vorbesti cu iubitul sau cu prietenii decat cu parintii.Parintii au idei diferite de ale noastre si le e greu sa accepte faptul ca noi suntem o alta generatie si gandim altfel. Incearca sa le arati ca ai crescut, ca se poate discuta cu tine ca si cu un adult.

| shogoru_2741 a răspuns:

Daca nu ai alternativa, cateva sedinte la un psiholog, da stiu ca la noi inca ii ceva tabu si oamenilor au un complex cu asta de frica sa nu afle vecnii si prietenii si sa creada ca au o problema... oricum eu zic ca o sa ajute, dar pana atunci incearca sa comunici cu ei, si eu am trecut prin perioade de genu, le ascundeam a lor mei si am fost la un pas de asa ceva dar oricum sfatul meu ii sa comunici si sa incerci o apropiere iar in caz contrar batei la cap cu ce am zis eu mai sus.

bafta