| goth123 a întrebat:

Am nevoie de explicatii. Cred ca sunt in iad. Odata am intrat pe un joc si nu ma puteam conecta la contul vechi, nici nu puteam reseta parola asa ca am facut unul nou. Jocul e foarte popular. Cand am intrat pe un server, acolo erau toti prietenii mei de pe contul vechi (nu ma cunosteam cu nici unul dintre ei, doar ii aveam la prieteni). M-am speriat mai tare de cat eram deja. Am incercat sa vorbesc cu unul dintre ei si mi-a zis CE NU O SA UIT NICIODATA, IN VIATA MEA NU O SA UIT ASTA O SA CRED PANA MOR CA SUNT IN IAD DIN CAUZA CA A ZIS ASTA. A zis: ce se aude? Poate va ganditi ca nu e ciudat, dar acea fraza are o semnificatie mare pentru mine. Asta mi-a spus cineva cand aveam un atac de panica ca sa ma sperie si mai tare. Persoana de pe joc a zis asta cand ma linisteam. Apoi, am intrat pe alt server si acolo NIMENI NU VORBEA. SI DIN CAUZA ASTA NU O SA CRED NICIODATA CA SUNT IN VIATA, NIMENI NU MA MAI POATE CONVINGE. PE UN JOC ATAT DE POPULAR, NIMENI SA NU VORBEASCA? Jocul ala e de roleplay mai mult. Si erau peste 30 de persoane. Alt lucru pe care nu o sa il uit niciodata, este ca dupa ce am crezut ca sunt in viata m-a deconectat de la cont si din pacate nu imi amintesc numele si nu am pus email.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Cred ca sunt in iad"

oprește calculatorul o zi-două

| MarcuG15 a răspuns:

Iata explicatia:Imaginează-ţi că este anul 2077, iar roboţii superinteligenţi au pus stăpânire pe întreaga planetă. Nu mai că nu tu poţi şti asta, pentru că trăieşti, de fapt, în interiorul unei simulări computerizate despre anul 2021. Tot ce vezi şi atingi a fost realizat de roboţii care folosesc oamenii ca personaje în jocul lor virtual.