| nikoletabals a întrebat:

Am nevoie de niste idei pentru o compunere despre o intamplare din lumea pasarilor. sunt in pana de idei

Răspuns Câştigător
| Kitty a răspuns:

Poti sa vorbesti despre doua randunici... un mascul si o femela. le dai si tu nume, care se indragostisera, insa toamna trecuta s-au despartit(erau pui adica copii) si fiecare a plecat departe alaturi de familia sa. Iar acum s0au reintalnit, au mai crescut... si vor avea niste puisori. Ce ti-am zis eu e doar esentialul. pe langa asta mai trebuie sa mai spui.

5 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Poti sa povestesti despre barza ranita la o aripa si care n-a mai putut sa-si urmeze tovarasele in tarile calde. A ramas singuratica in balta de langa un sat hranindu-se cu broaste, iar cand apa a inghetat a fost salvata de niste copi milosi care au dus-o in ograda casei lor. Poti povesti cum s-a adaptat ea acolo si cum s-a inteles cu celelalte oratanii. Poate-i gasesti si vreun prieten neobisnuit precum ar fi un catel jucaus si dispus sa aiba prieteni neobisnuiti.Stii cat de imprevizibili sunt cateii...Sau ce vrei tu.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da te rog ajuta-ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa scrii cum migreaza pasarile in tarile calde si cat de bine se simt ele acolo, sau poti sa scrii despre vanatori de pasari rare care nu le lasa sa traiasca in pace si ce ar trebui sa facem noi sa le protejam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga nikoleta tu poti sa vorbesti despre 2 animale de curte un cocos si o gaina care se certau mereu si se bateau.de asemenea cele doua pasari se certau asa de mult incat ele au inceput sa sa iubeasca si sa intemeieze o familie.

| Bubulina_1858 a răspuns:

Eu am folosit ideea data de Kitty, si eu am avut de facut o compunere asemanatoare si a iesit super multzam.