| uNNiqUe8 a întrebat:

Am nevoie de o copunere in care sa explic de ce "Padurea Petrisorului" este o descriere literara. ajutati-ma va rog dau funda.

Răspuns Câştigător
| fafnir a răspuns:

Http://www.inffo.ro/......veanu.html

Du-te, la adresa de mai sus. Succes si uite un fragment:

Fragmentul din opera literara în "Padurea Petrisorului" este o descriere literara pentru ca scriitorul înfatiseaza cu mijloacele literaturii particularitatile unui colt din natura — o padure impresionanta prin frumusete, prin viata de care freamata, prin colorit, sonoritati si miresme."

Sper sa te ajute.