| Radaaa a întrebat:

Am nevoie de o parere urgent. Deci noi avem casa exact exact in stilul asta, sper sa ma lase sa dau link: https://banisiafaceri.ro/......38019.jpeg doar ca vopsita in alte culori. Ok si vrem sa schimbam poarta dar nu ma pot hotari intre 2 modele care-mi plac si as vrea sa ma ajutati care ar da mai bine:
deci primul model care mi=a placut ar fi asta:
https://frankfurt.apollo.olxcdn.com/v1/files/lpynymko4vk y2-RO/image; s=1000x700

iar al doilea ar fi asta:
https://sc01.alicdn.com/.......jpg_.webp

Care credeti ca ar da mai bine dpdv estetic? Rog cei care au ceva de comentat sa se abtina. multumesc

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Arata mai bine al 2-lea tip de gard, ala cu lei nu l-am inteles niciodata dar din ce am observat e mai des intalnit la casele mici, mai bine pui 2 lei la poarta direct si rezolvi treaba.

Nu vreau sa fiu indiscret, din poza deduc ca esti de etnie, ai vreo idee de ce e stilul asta arhitectural predominant? Nu e vreun rasism, chiar sunt curios si nimeni nu a stiut sa-mi raspunda, ce reprezinta la voi stilul asta si cum se numeste?

| Freya1 a răspuns:

Bun.In primul rand nu stiu de ce ai întreba asta aici, Poti pur si simplu sa te sfatuiesti cu cei ai case pentru ca mai mult ca sigur ai cu cine.
Si alta intrebare.De ce c.cat ti-ai pune poarta de la versace? Eu am mai vazut la voi chestii extravagante de la versace, armani, guci de un asa prost gust...La fel cu auriu.Singurul auriu pe care l-aș avea eu undeva sincer ar fi pe jantele de la o mașină neagra sport șmecheră, în rest...bleh.

| Celcestietot a răspuns:

Primul link ar merge mai bine.

| Willis a răspuns:

Al doilea este mai elegant. Mai decent.