| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva ce problema ar putea avea acest televizor!? https://apollo-frankfurt.akamaized.net/v1/files/tg9uob4h 1hkj1-RO/image; s=1000x700

O fi ceva cu panglica de la display, de nu face contact cu ecranul, sau e defect ecranul in sine?
nu mai are garantie. e LED TV.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Mai degraba este o defectiune pe intrarea CI de comanda al matricei de adresare.
Poate fi un contact inperfect la mufa de conectare (intrare) al matricei.
Doar un depanator priceput poate sa identifice si eventual sa repare problema.

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

E panglica, problema e ca e dintr-o singura piesa cu display-ul.
Am si eu un televizor cu o problema asemanatoare, l-am dus la cineva care se mai ocupa, dar cica-i display-ul si ca nu am ce face.
Acum, nu stiu sa zic exact, poate exista o solutie si se poate repara daca-l duci la specialistul corect, insa eu unul am ales sa cumpar altul nou si aia a fost.