| Wendego a întrebat:

Am nevoie de un sfat.
Vreau sa imi cumpar un baston telescopic, dar am auzit ca nu este legal, deci ce se intampla daca ma prinde politia cu el?
Dosar penal sau amenda?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ti se intocmeste dosar penal fiind arma alba. Daca o folosesti pentru autoaparare si nu sant in preajma nu vei pati nimic bastonul se desface si cand il inchizi e usor de bagat in buzunar sau in ghiozdan...

| zahy a răspuns:

Amenda si cofiscarea. devine penal cand il folosesti si victima are nevoie de spitalizare.

| zahy a răspuns (pentru zahy):

In caz ca te prinde cu el le explici ca l-ai cumparat si il duci acasa ca ornament pe peretele tau