| Bionicle a întrebat:

Am nevoie si eu de un pic de ajutor,spuneti-mi va rog,chiar este bine sa mintim atunci cand suntem la un interviu sau la multe diferite locuri? De exemplu, eu vreau sa obtin ajutorul social si cand niste doamne au venit la mine m-au intrebat cam cati bani primesc de la mama, le-am spus suma exacta.Si cand i-am zis lui mama de asta, nu i-a convenit, trebuia sa le zic o suma mai mica si acum crede ca nu o sa mai imi ofere ajutorul social.

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Suma pe care o primești de la mama ta nu ar trebui sa conteze pentru cei care îți acorda ajutorul social deoarece nu este un venit sigur, nu este un venit înregistrat oficial, nu apare în nici o hârtie legala acest venit, este o suma pe care tu ai spus o verbal, puteai sa zici ca îți dă 1 leu sau 1 miliard tot nu se justifica aceasta suma și nu avea relevanta. Nici nu știu de ce te au întrebat acest lucru. Dacă nu ti l vor da trebuie sa te interesezi de ce nu ți l da sa vezi ce justificare au, nu are relevanta banii pe care ți i da mama ta. E logic ca trăiești din ceva dar dacă te încadrezi pentru acest ajutor social ți l vor da