| Iuly006 a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor!
Am un blog si postez mai mereu pe el fotografii. Rezolutia fotografiilor este de 3648 X 2736 pixeli atunci cand le transfer din aparat in calculator, iar cand le postez pe blog rezolutia devenea 1600 X 902 pixeli. De la un timp, fotografiile postate nu mai au aceeasi rezolutie si nu mai pot fi marite. Rezolutia s-a micsorat la 800 X 451 pixeli in format 16:9 si 800 X 600 pixeli in format 4:3. M-am gandit ca este o problema din blog sau din aparat dar nu am gasit niciun raspuns. Ma puteti ajuta?
Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RyugaHideki a răspuns:

Daca intri pe mai multe site-uri vei vedea ca nu poti pune poze prea mari, deci trebuie sa fie mai putin pixelate. Altfel poti fi banat. Aparatul tau nu are cum sa aiba o problema in legatura cu pozele. Doar blogul este singura posibilitate. Datorita faptului ca ai postat poze intr-un numar exagerat de mare, au scazut automat pixelii, ca sa ocupe un spatiu mai mic. De ex: o poza salvata in calculator ca format.bmp se vede mai clar dar ocupa cam 3-5 mb, pe cand o poza in format.jpg ocupa mai putin spatiu, cam 10-50kb dar se vede doar cu putin mai neclara, insa diferenta este mica atunci cand zoomul este la normal. Daca nu este din cauza ca ai multe poze pe blog, atunci nu stiu motivul. See ya!

3 răspunsuri:
| Iuly006 explică:

Multumesc foarte mult pentru raspuns! Mi-a fost de mare ajutor. Am sa incep sa mai sterg din fotografii, iar celelalte sa le editez astfel incat rezolutia sa fie mai mica.
Inca o data multumesc foarte mult!

| RyugaHideki a răspuns (pentru Iuly006):

Cu placere happy Scuze de intarziere. Nu am mai intrat la Mail - > Spam de mult si nu am citit mesajul trimis de tine happy

| RyugaHideki a răspuns (pentru Iuly006):

Cu placere happy Scuze de intarziere. Nu am mai intrat la Mail - > Spam de mult si nu am citit mesajul trimis de tine happy Ty pentru funda.