| RAY a întrebat:

Am o curiozitate, cam cu cate persoane comunicati mai des in mediul online /real?

Răspuns Câştigător
| Dalmore a răspuns:

Am multi prieteni dar nu am timp sa ma vad des cu ei, asa ca vorbesc mai mult pe internet, cu destul de multe deodata, mai tot timpul laughing nu sunt depresiva, cred ca asta se aplica daca nu socializezi deloc in viata reala si iti creezi o zona de confort pe internet si te absoarbe lumea asta virtuala de tot

15 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Curiozitatea poate sa ucida man.
Cu 0000. Desigur exclud prietenii carora le mai scriu pe mess. Iar real, cred ca tot cam cu aceeasi.

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Am evoluat in mici grupuri bogdan de asta sunt curios, desigur depinde daca esti social, antisocial, dar cu toti avem un anumit grup care impartasesc acelasi gandiri ca noi

| lilith16 a răspuns:

Depinde, in mediul real am gasca de prieteni, in cel virtual comunic prin răspunderea aici pe TPU, prieteniile in virtual ori se terminau cu relaţie ori cu cearta sau imi pierdeam repede interesul deci prefer real

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Online? Cu „prietenii mei" din alte țări.
Iar real? Cu familia mea, colegii, vecinii care nu-s mulți, și prietenii părinților mei câte odată. Monotonia asta sad

| RAY explică (pentru lilith16):

Cam cate persoane? este esential sa stiu

| RAY explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Mai apropiati

| RAY explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Socializarea online creaza
dependenta
depresie
anexitate
obezitate
lene
omul nu e facut sa socialeze online si real, omul este o primata sociala nu virtual sociala, acelasi sfaturi le am dat si la nepotica mea, azi are multi prieteni real, nu prea sta pe net

| lilith16 a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu daca statul pe site-ul asta si ajutatul se pune ca socilizare, prieteni pe internet nu am deci nu prea stiu ce sa raspund

| RAY explică (pentru lilith16):

TPU nu este site de socializare

| lilith16 a răspuns (pentru RAY):

Atunci probabil nu comunic

| RAY explică (pentru Dalmore):

Corect, cand vezi ipocriti, tradatori, prefacuti, te face ori sa fi ca ei ori sa devi mizantrop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce înseamnă mai des?
Zilnic, cu una singura.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Intr o zi normala cu cate persoane comunici, asta ma interesa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Putine

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru RAY):

E mai bine, stă la oraș. Dar la sat, thinking e mai „ciudat".