| anonim_4396 a întrebat:

Am o fobie când sunt fete in preajma mea, nu mă simt confortabil când sunt fete in preajma.
La început problema a fost lipsa stimei de sine sau timiditatea dar acum chiar și când sunt binedispus și am o stima de sine accentuată, tot am acea fobie când sunt fete in preajma.
Ce as putea face?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Să le privești tot ca pe niște oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să-ți înfrunți fobia. era fain sa fie o pastila magica care te scapă dar nu e.
Nu are nici o legătură timiditatea și stima de sine cu fobia fata de fete.Tot ai acea frica. Nu trebuie sa fi neapărat timid.cu cat aștepți mai mult cu atât se va accentua mai tare frică pe care o ai, oricum ce ții se întâmplă e normal să ai o anumită reținere și să te simți inconfortabil, cu cat te simți mai inconfortabil cu atât mai bine pentru că te pui in niste situații în care ții se dezvolta caracterul, iar cu timpul nu o sa mai ai nici o problema cu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imagineaza-ti ca sunt baieti.