| Amelia87 a întrebat:

Am o gramada de furnici in bucatarie si nu stiu cum sa scap de ele, pentru ca mi-e tare mila sa le ucid.sad Sincer, mie imi plac animalele si chiar atunci cind sterg masa si vad vreo furnica o dau pe jos, mi-e mila s-o ucid... poate suna stupid, dar chiar e o problema pentru mine...cum procedez?

Răspuns Câştigător
| machupicchu a răspuns:

Am dat in casa cu romparasect pentru gandaci si dimineata am observat in balcon furnici moarte. Este cumplit sa vezi cum s-au strans devenind ca niste bilute maro(prima data cand am iesit in balcon am crezut ca a nins cu ceva maro, atat de multe erau).
Am sa regret mereu ca le-am omorat, dar nu am stiut ca existau(probabil erau sub parchet)... am strans un faras plin.

10 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Dar daca ar fi fost viermi cum ai fi procedat? La fel?

| Flav a răspuns:

Ai spus ca-ti plac animalele-vietuitoarele. Mie furnicile nu mi se par folositoare. Sau le stii tu rostul? Cu ce ar fi mai prejos un vierme?

| Flav a răspuns:

E inofensiva dar poate are ganduri criminalebatting eyelashes. Si viermele cu ce e ofensiv? Apropo - viermele-viermustele e bun la pescuit, iti produce peste, deci de mancarerolling on the floor

mira
| mira a răspuns:

Pune buchetele de patrunjel in calea lor.

Shin
| Shin a răspuns:

Nu poti sa le muti pe toate fara sa le ranesti... Va trebui sa faci alegerea cea grea si sa... Life is not fair.
Shin.

| Shery a răspuns:

Poate e stupid, dar eu cred ca poti sa le atragi cu un borcan de miere...il lasi pe fereastra si se vor duce toate acolo...

| Amelia87 explică:

Flav: cred ca-i imposibil de comparat viermii cu furnicile, nu ti se pare? thinking Scuza-ma, dar imi pare cam stupida asemanarea.

| Amelia87 explică:

Viermele este scribos, furnica pe cind este cel mai harnic animal, fiind capabila sa care mincare de peste citeva ori mai grea decit propria greutate. Si pe deasupra este inofensiva. Asta e...Ai inteles acum? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le aduni una cate una si le aduni undeva apoi le dai drumu afara

| clauditzza a răspuns:

Pune lumanari pe jos si vor muri sau da cu spray!winking