| Abcfunny a întrebat:

Am o intrebare care ma tot seaca de 2 saptamani : De ce fac femeile/fetele toples? cumva umbla fara sutien pe strada ca sa vada lumea bronzu? mi se pare o prostie chestia asta. voi sunteti pro sau contra? de ce?

21 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Miley...pe ce Strada (majuscule) ai vazut tu femei facand topless?
Repet: strada...nu plaja.

| Flav a răspuns:

Pro. Ce te doare pe tine ca au ele sanii rosii sau negri? Probabil e si recomandat sa fii bronzat pe tot corpul si nu numai prin unele parti. Cu ce te deranjeaza pe tine daca nu umbla cu sanii goi pe strada? Acum, ca sa pun problema si din alt punct de vedere, al unui baiat: ce-ar fi daca as fi in pat c-o fata bronzata, si fiind in extaz, ii dau sutienul jos si deodata vad albul ala datorat culorii pielii. N-ar fi naspa? Super naspa! Si apropo, nu cred ca i-as permite prietenei mele sa faca topless. Asta fiindca ce vad eu nu as dori sa vada si altii. Dar cred ca daca ar stie cum sa ma ia, sa-mi explice si sa-mi vorbeasca, cred ca as renuntza si as lasa-o. Pana la urma, de ce nu!?

| Flav a răspuns:

Pro . Ce te doare pe tine ca au ele sanii rosii sau negri ? Probabil e si recomandat sa fii bronzat pe tot corpul si nu numai prin unele parti. Cu ce te deranjeaza pe tine daca nu umbla cu sanii goi pe strada ? Acum , ca sa pun problema si din alt punct de vedere , al unui baiat: ce-ar fi daca as fi in pat c-o fata bronzata , si fiind in extaz , ii dau sutienul jos si deodata vad albul ala datorat culorii pielii . N-ar fi naspa ? Super naspa ! Si apropo , nu cred ca i-as permite prietenei mele sa faca topless . Asta fiindca ce vad eu nu as dori sa vada si altii . Dar cred ca daca ar stie cum sa ma ia , sa-mi explice si sa-mi vorbeasca , cred ca as renuntza si as lasa-o . Pana la urma , de ce nu !?

| Flav a răspuns:

laughing da da da. Bine, acum sincer n-as lasa-o pe cea iubita sa se dezbrace si de slip. Cred ca aici as fi foarte ferm daca ar avea dorinta asta. Daca pot accepta ceva, nu inseamna ca tot. Totusi, n-am nimic cu cei ce fac nudism de tot. Au plaji amenajate. Tin minte ca acum 3-4 ani la Costinesti am facut plaja pe o astfel de plaja. La Costinesti, daca nu ma insel, langa epava isi iau locul nudistii. Problema e ca am facut-o imbracat, adica cu slipul pe mine. Eram c-un fost coleg de liceu mai nebun, care el a vrut sa poposim acolo. Eu practic eram rusinat. Ma uitam dupa tipe dezbracate dar nu prea erau decat mosulici. rolling on the floor In 20 de min n-am rezistat si am plecat de acolo, ma simteam in plus.
Suntem in anul 2009, sa lasam frau libertatii si dorintelor cu limita bunului simt si al decentei.
Acum cu dunga aia de la slip alba, n-ar fi mare bai. Dar la sani ar arata mai ciudat ca-i suprafata mai mare si daca as fi in extaz si s-ar intampla asta probabil mi-ar scade nivelul de ''excitatie''.
Nu inteleg Miley ce ti se pare tie prostie chestia asta. Ahh stai. Nick-ul Miley? Ohh nu! Incep sa inteleg de ce!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu nu am nimic cu cele care fac Toples.happyE treaba lor ce fac.Eu nu am facut asta.Decat cand eram mai mica.hee heeIn jur de 6-7 ani laughingEle fac asta pentru ca nu vor sa li se vada urmele bronzuluihappy
Eu imi leg bretelele si gata big grinDar nu e nimic rau in a face topleswinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fiecare e liber sa faca ce vrea, cine vrea toples, sa faca toples nu ma deranjeaja cu nimic.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fiecare e liber sa faca ce vrea ,cine vrea toples,sa faca toples nu ma deranjeaja cu nimic.

| psiholoaga a răspuns:

Pro. Eu sunt pro nudism de fapt, daca tot ne dezbracam. E nasol sa se vada si urma alba de la slip la o femeie bronzata, fix cand esti in extaz, nu, Flav?tongue

cami
| cami a răspuns:

Sa nu existe dungulita aceea inestetica a sutienului. Nu, fara sutien, dar cu un top, sau o rochie fara spate, mai umbla pe strada.
Insa. e nociv.
Pro sau contra, nu ma afecteaza.

| SweetCandy a răspuns:

Eu sunt contra...happy
pentru ca dauneaza sanatatii si la unele lemei e chiar inesteticsad

| Leea1234 a răspuns:

Pro! eu fac toples, nu pentru a-mi arata "podoabele"! fac pentru a nu avea "dungi "pe piele.de exemplu daca imi pun o bluza mai decoltata sa nu se vada urmele! nu-mi place! asa ca prefer toples

| Ben. a răspuns:

Traiasca toplessu' si cine-l poarta. absolut, din toata inima PRO.

| Abcfunny explică:

Mda...Flav...deci cand am vazut si babele ...frate... e penal sa vezi o baba cu sani zbarciti stand la plaja acum pe bune.

| Abcfunny explică:

Ardnaxur1961 nu ai inteles la ce m-am referit ...am zis ca ce rost are sa te bronzezi pe sanii( lasa dunga de la sutien) daca nu umbli goala pe strada

| pepe a răspuns:

Fiecare face ceea ce ii place, daca tie nu iti place o persoana care face topless, nu inseamna ca toata lume terbuie sa faca ceea ce iti place tie. Fiecare are dreptul sa se poarte asa cum crede de cuviinta, in limita bunului simt.

| viki a răspuns:

Nu condamn femeile sau fetele care fac topless, dar eu nu as face.tongue dar s-ar vedea urat daca ai vrea sa porti o bluza fara maneci, pentru ca s-ar vedea urmele de la sutien.big grin

| annda a răspuns:

Pro deoarece daca nu faci toples te bronzezi cu acele urme inestetice si chiar daca iti legi sutienu in fel si chip tot se vad la anumite rochite sau alte tricouri ce le port vara. Si oricum suntem in secolul 21 nu este interzis (cel putin in Romania) si de ce sa nu ai un bronz uniform cand poti avea unul?

| kitty_8919 a răspuns:

Sunt pro pentru ca arata foarte rau la un maieuash mai decoltat sa se vada dungi ale

| sharky88 a răspuns:

Eu sun pro deoarece fac parte din obiectivele turistice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma deranjeaza si mi se pare de prost gust sa faci asta la strand. La mare cand am fost am vazut de toate formele si sincer unele aratau naspa...
Unele probabil fac de fite sau sa isi arate sanii, altele sa nu ramana cu urme. Eu prefer sa imi protejez sanii mai ales ca am antecedente in familie de cancer la san.
Sanatatea ar trebui sa fie pe primul loc.

| byank a răspuns:

Mai, pentu mine e simplu: cine vrea face (pentru un bronz uniform/pentru a nu fi inestetic atunci cand o dezbraca cineva, pentru asi arata podoabele cum zicea cineva, ...etc) iar cine nu vrea nu(datorita pudorii sau pur si simplu pentru ca nu sunt interesate de un bronz frumos). eu nu am facut niciodata plaja in niciun mod extravagant dar nu zic ca nu as face... insa nu in locurile publice... poate la o piscina particulara unde sunt cu prietenele sau "pe bloc" big grin unde nu ma poate vedea nimeni. si sa iti zic si de ce. nu pentru ca as avea complexe sau rusine sau mai stiu eu ce... ci datorita faptului ca pentru mine sunt anumite parti ale corpului numite "intime" tocmai pentru a nu fi expuse in public ci trebuie pastrate pentru tine si partenerul tau. altfel nu imi ai nimic personal al tau si al partenerului. dar cu toate astea nu ma pot pronunta ca fiind pro sau contra acestor persoane...