| Cristian226 a întrebat:

Am o intrebare. Daca politia te legitimează are voie sa îți pozeze buletinul? Eram în gara iar eu și alte câteva persoane am fost legitimate de un polițist și am fost întrebati unde călătorim.Cand a luat buletinele le-a pozat sau scanat cu telefonul și o femeie a întrebat ca de ce face poza și el a zis ca le scanează ca se le bage în sistem.Pot face polițiștii și poze și sa facă ceva ilegal folosind datele tale?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este ok. Politia nu poate face ilegalitati cu actele tale, stai cuminte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic că pot face poze. Au tot dreptul să îți ia datele personale

| Ghostxs a răspuns:

Ceva ilegal nu cred ca pot face. Le scaneaza ca sa afle daca ai fost implicat in lucruri penale in trecut