| IolandaVisser a întrebat:

Am o întrebare. Fizionomia scheletica a feței influentează trăsăturile unei persoane? Estetic vorbind. Buzele spre exemplu, forma acestora este influențată de structura osoasa?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Clar. Oasele fetei, forma fetei, dantura, toate astea influenteaza si formeaza fizionomia unei persoane.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Fizionomia scheletica a feței influentează trăsăturile unei persoane

vs

toate astea influenteaza si formeaza fizionomia unei persoane

e vorba de caracter

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Forma buzelor este influentata de dantura.
Forma obrajilor copiaza structura osoasa (craniul si maxilarul), insa pot fi acoperiti de mai multa sau mai putina grasime, in functie de greutatea persoanei si stilul de viata.