| Helen_9267 a întrebat:

Am o matusa care are o problema cu ochii, mai precis cu pleoapele. I se umfla dar in maxim 2 zile i se desumfla si apoi i se umfla again. Specific ca nu foloseste machiaj deloc iar mai intai ii apare o basicatura si apoi se umfla.Stranuta zilnic si in fiecare dimineata ii curge nasul. Are mancarimi in jurul pleapelor. Ce sa foloseasca sa ii treaca sau la ce doctor sa se duca. A fost la doctorul oftalmolog si i'a dat 5 pastile de claritin si un unguent dar degeaba pentru ca nu a avut nici un efect.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai bine sa mearga la un specialist in alergii.Sotia mea are aceleasi simptome. Ea este alergica la puful de la plopi.

| nekane a răspuns:

Eu cred ca este alergica la vreun aliment, sau poate la sapun, gel de dus, detergent, etc.in fine, ceva de care se foloseste/consuma zilnic.