| SansyBoy a întrebat:

Deci... Eu sunt racit din august si nu imi mai trece deloc. desi eu iau pastile, tot imi curge nasul si stranut. Ar trebui sa stau acasa? Daca ma duc la doctorul de familie imi da scutire?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti fi racit din august, probabil ai o alergie. Nu e nvoie sa stai acasa si sa pierzi scoala pentru atat de putin/ Nici scutire nu ai cum sa primesti, fiindca ai o problema minora, care nu te impiedica sa mergi la scoala. In schimb medicul de familie iti poate da un tratament

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema ta e scutirea sau starea de sanatate? du-te la doctor omule era atat de greu sa te gandesti? sau tu te duci la doctor cand esti cu un picior in groapa. depinde starea ta de sanatate daca iti da... vai de capul meu

Răspuns utilizator avertizat