| robert2double a întrebat:

Am o nelamurire:
Am abonament la Internet de 100mbs si descarc chestii de pe Internet cu 1Mb/s si totusi locuiesc intr-o zona rurala; pe Voyo Player totusi, filmele si serialele merg destul de greu(la FIECARE 5-10 MINUTE se blocheaza filmul/serialul si trebuie sa reincarc pagina)
De ce se intampla lucrul acesta?

1 răspuns:
| Goete a răspuns:

Spui ca ai internet de
100 mbs - adica 100 megabits pe secunda.
Asta e foarte slab... 8 mb = 1 MB si adica 8 megabits sunt 8 megabyts, si 1 MB (megabyte) pe secunda e super lent...
Eu am 100 MB (megabyts, nu megabits, care se simbolizeaza mb, cum ai scris tu) si vreau un net mai rapid. Si al meu de de 800 de ori mai rapid ca al tau... nu de doua ori, de 800!