| SticlaDePepsi a întrebat:

Am o problema cu prietena mea cea mai buna.
Are 1.81 si eu sunt mai scund ca ea cu niste centrimetri buni. Ii ajung maxim pana la ureche cred.
Ca baiat e destul de cringe sa mergi pe strada cu o fată mai inaltă ca tine, dar asta e.
Ne înțelegem bine că stăm în aceeaşi casă (părinții ei au dat-o afară din casă la 18 ani, s-a mutat cu mine, în fine).

Aseară a venit cu doi prieteni de ai ei la mine acasă, 1.90+ pe fiecare.

Cum au intrat la mine în casă început să râdă de mine şi să mă îmbrâncească fără să le zic nimic făcând glume pe înălțimea mea.
Prietena mea a început doar să râdă.
Ne-am aşezat pe pat (eram puțin stresat la acest moment) şi unul din ei a venit cu ideea că ar fi ok să facem jocul cu provocări.
Prima dată erau provocări uşoare, totul era bine, până când am văzut că doar eu primeam provocări şi că(,) creşteau în intensitate.
Spre exemplu unul din ei m-a pus să îi pup talpa prietenei mele. Am refuzat şi mi-a spus că dacă nu fac ce îmi zice mă bate.
Am făcut ce a zis şi după mi-a zis să mă dau cu(,) capul de pereți. Am refuzat şi a spus că pentru asta trebuie să fiu umilit de toți.
Camera respectivă are doar o uşă si cheia se afla în broască, prietena mea a închis uşa pentru ca eu să nu ies şi timp de jumatate de oră am fost umilit, bătut, înjurat.
Unul din ei a dat un picior în fața mea, m-au lovit cu(,) cureaua peste spate, m-au obligat să le sărut picioarele la toți, să zic că eu sunt sclavul lor, m-au dat cu fața/capul de pereți, s-au urcat efectiv peste mine.
La final aveam gura plină de sânge, un dinte lipsă, imi ieşea sânge din nas şi nu mai puteam să stau pe spate. Totul doar pentru că eram mai micuț ca ei.
După au plecat acasă şi prietena mea a spus că şi în seara asta vor veni din nou.
Legal pot să o dau afară din casă, dar nu vreau. E prietena mea şi o iubesc.
Cum fac să o conving să nu îi cheme? Cu frumosul.
Nu vreau poliția implicată în asta. Ajutor vă rog, fundă.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fără poliție, renunți la această așa zisă prietenă.

| Celcestietot a răspuns:

Ce oameni ai in jurul tău...
Vrei ajutor? Atunci îndepărtează-i de lângă tine și s-a rezolvat.