| Andreea0612 a întrebat:

Am o problema, de la caldura mi se inroseste fata.
As putea face ceva sa nu mai am problema asta?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți merge la medicul de familie.
Pa, pa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Să mergi la medic să vezi care e treaba

| pietrean a răspuns:

Este normal sa ai fata rosie, daca iti este cald! Este o problema daca ai pe obraji, pe frunte, niste vinisoare rosii.Asta inseamna ca stai cam rau cu circulatia sangelui sau capilarele sanguine.
Culoarea rosie a fetzei, se datoreaza cresterii valorilor hemoglobenei, care apare in situatii de hipoxie(scaderea consumului de oxigen din sange).
Poti sa mergi la un medic dermatolog, pentru un consult, cu trimitere de la medicul de familie(nu costa nimic, daca esti in intretinerea unui parinte ce este salariat si are contract cu CAS-ul).