| Laminin a întrebat:

De ce mi se inroseste pielea feţei? De obicei cand tin un discurs, la caldura mare si la frig. Piele sensibila, sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Esti o fire mai emotiva.Si eu sunt la fel.

| Natashha a răspuns:

Cand ti un discurs ti se inroseste fata din cauza emotiilor, esti mai sensibil/a.La caldura si mie mi se intampla, cica ti se dilata venele si caldura corpului tau e apropiata cu cea din camera in care esti.la frig probabil din cauza frigului.Mai e si chestia ca ai piele snsibila, dar nu ai ce sa ii faci, degeaba incerci cu creme ca tot rosie o sa fii la caldura sau atunci cand citesti tema in fata clasei...

| GabiiHaș a răspuns:

Ma gandesc ca este din cauza stresului.transpiri putin, nu crezi, inima iti bate foarte tare si nu esti sigura c-o sa-ti iasa bine.eu asta cred.dar nu te baza pe raspuns.asa e la mine si ti-am dar doar un sfat.big grin incearca sa fii mai stapana pe tine.SuCcEs!big grinbig grinbig grin

| GabiiHaș a răspuns:

De ce nu-mi dai fundita?puppy dog eyes

| Anddreee a răspuns:

Fix asa sunt si eu, adica orice as face fetei, se inroseste, mai exact obrajii, daca ma spal cu apa, daca ating fata, de la caldura, de la frig, vand, praf, parfum, orice. si mi s-a spus ca am fata sensibila, deci cred ca asta e cauza si la tine, am inceput sa i`au oxacilina ca imi aparuse ceva mai urat pe fata pe langa roseata si mi-a trecut, si o data cu asta si din roseata, nu mai e la fel, dar zic intai sa mergi la un medic sa vezi ce`ti recomanda thinking

| ANAHsneaman a răspuns:

poate de la emotii si mie mi se intampla dar poate fi si pielea sensibila