| TheMoon15 a întrebat:

Am o problemă puțin mai complexă şi aş vrea sa ştiu cum o pot rezolva sau dacă sunt oameni care au trecut prin ceva similar si cum au gasit o solutie.
Eu am o colegă de clasă si ne-am sărutat, în timp ce filmam.
Totul okay pana aici, până atunci cand cineva a zis în clasă " Lorena, de cand te pupi tu cu Matei (numele meu)", in timp ce toata clasa a auzit.
Erau oameni care chiar nu trebuiau sa auda ca ne-am pupat si Lorena a inceput sa planga.
Pentru ca ma simteam vinovat, a doua zi eu am facut putin mai mult scandal din cauza asta si in toata galagia aia, o colega cu care era Lorena certata, imi ceruse filmarea.
Chiar daca i-as fi aratat, nu avea de unde ca Lorena sa stie, ele doua nevorbind DELOC.
Dupa asta, Lorena a spus ca stie 100% sigur ca eu i-am arat si e imposibil.
Nu a mai vorbit cu mine deloc, insa... dupa asta, cred ca am inceput sa fiu atasat de ea, sa ma indragostesc cred...am inceput pana si sa caut fete care seamana cu ea, sa devin gelos, atunci cand cineva statea langa ea, sa vreau sa o ating, sa vreau sa ma cert insa nu pot. Chiar sa fie prima persoana la care ma gandesc cand ma trezesc.
Am observat in ultimele zile ca se uita la mine cand 'nu eram atent", dar nu cu ură. Doar se uita si cand eu imi intorceam capul, ea se prefacea ca nu se intampla nimic.
Odata am vorbit cu o profa si desi nu avea nici o treaba cu Lorena, ea a avut un mic breakdown si a spus ceva de genul " LASA RUSINEA, SA VORBESTI PROST NU ITI E RUSINE", in timp ce lacrima, dar eu nu am mai spus nimic si am plecat acasa, asta avand loc vineri.
Pentru context, eu o mai atingeam cateodata, ma dadeam la ea in semi-glumă si dupa evenimentul ala, automat ca nu am mai facut asta si nici macar nu ne-am mai salutat. Credeti ca e probabil ca ea sa se fi atasat la randul meu de mine? Ca...ii este dor de mine sau doar a fost nervoasa? De ce se uita la mine si de ce a avut momentul ala de breakdown, ea fiind ea care a refuzat dialogul atunci cand am incercat sa ii explic.
De ce a reactionat asa?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai că nu înțeleg, va sărutați în clasă, va filmați și nimeni nu va văzut decât colega cu pricina și i-a alertat și pe ceilalți?