| LoVeTpU19761 a întrebat:

Am o serbare la scolala (clasa a5a) si facem o sceneta de craciun despre nasterea lui Iisus si sunt 3 ingeri al animalelor al iubirii si a fericirii eu sunt ingerul iubirii si nu stiu ce versuri sa spun am cautat pe internet si nu am gasit cel mai bun raspuns primeste din partea mea un,, 10 la lb romana" si o FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Sănduțța a răspuns:

-Draga pruncule,fiul lui Dumnezeu cel viu,nascut din trup trupesc,iti doresc in seara de Craciun iubire vesnica fata de ceilalti, ceilalti fata de Tine.Tu, Marie, femeie care a nascut pe acest fiu al lui Dumnezeu, fii binecuvantata.Magii ce vor zari steaua calauzitoare vor veni in fuga sa ii aduca daruri alese de dansii gasite greu si muncite.
Un cadou as vrea sa iti dau si eu:dar ti l-am dat.Cel ma important lucru e iubirea fata de ceilalti.Fii binecuvantat.Se spune ca magii iti vor aduce jocul cu mingiute mici si colorate, iar jocul se numeste jonglat.Cu aceasta ocazie importanta, pomul de Craciun va fi impodobit cu globulete colorate si cele mai stralucitoare.Bebelus micut, vei ajunge mare...
eu am inventat sceneta nu chiar e reusita ma rog m-am straduit succese la serbarehappy

1 răspuns:
| sophie12helen a răspuns:

Buna happy Gandeste`te la statusuri adevarate.Sau, pur si simplu gandeste`te la iubire si scrie pe o foaie ce iti vine in cap.Statusuri poti gasi si pe facebook.Dai la ``Cautare`` si tastezi``Statusuri despre iubire`` sau ceva de genul asta.
Sper ca raspunsul meu ti'a fost de folos. happy