| ioanamaria2000 a întrebat:

Am o situatie ciudata, nici nu stiu ce sa zic, doar o sa povestesc aici. Acum 2 luni m-am despartit de iubitul meu. Eram de 5 ani impreuna. Il iubeam foarte mult, desi incepusem cu timpul sa am suspiciuni asupra lui. Dadea semne ca ma insela, dar voiam sa trec peste, il iubeam, credeam ca o sa treaca totul. Intr-o zi o tipa mi-a scris mesaj si mi-a zis ca ea este cu el, ca el o sa fie al ei si ca eu o sa ii las in pace. Pe deaspura, mi-a zis ca de fiecare data cand eu nu eram cu el, cand plecam la tara, ea venea la ea si daca voiam sa vad cu ochii mei, sa vin la bloc ziua urmatoare(eu ii zisesem ca plec la tara, dar dupa mesaj nu am mai mers). Ziua urmatoare, rugandu-ma in sinea mea sa nu fie nimic adevarat, stiind ca e acasa, fara sa ii zic, am mers la el, unde stateam amandoi practic in chirie si cand am vrut sa deschid usa era inchisa pe interior si cheia in ea. Inauntru se auzea tare o voce de femeie si m-am simtit atat de prost, de umilita. I-am scris lui ca nu mai vreau sa fim impreuna. Acum, la doua luni dupa vad ca a cerut-o in casatorie, ceea ce nu ma intereseaza prea tare, desi ma face sa inteleg ca ei ma jucau pe la spate de mult. Ce ma intereseaza este faptul ca tipa pare obsedata de mine. Dau mereu de ea, desi nu stam in aceeasi zona, ne intalnim chiar si in magazine, posteaza chestii cu aluzie cum ca ea a castigat o,, lupta" si e invingatoare. Faza este ca acum cateva saptamani am primit un telefon de la un numar necunoscut si am vazut ca era fostul, asa ca i-am inchis, apoi incerca sa imi scrie pe wapp si l-am blocat. Nu vreau sa mai am de-a face cu aceste specimene dar unul ma,, freaca" la cap intr-o parte, altul in alta parte. Vreau sa imi refac viata si sa fiu fericita. Oare daca ma mut din oras este o varianta?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar fi varianta cea mai buna sa te muti din oras pentru tine, dar oare merita acest efort acele doua persoane?

| AdioTPU a răspuns:

Nu merita osteneala aceste două specimene. Zi Slava Domnului că i-ai văzut adevărata față și s-a exclus el însuși înainte să-i dai tu papucii. Nu ai de ce sa te multi din oraș din cauza unei nebune obsedate, ci dacă nu încetează cu hartuirea că e tot o forma de hărțuire ce face, reclam-o frumușel la poliție.