| Lazar_Andrei_1997 a întrebat:

Am o tema la istorie si nu gasesc nimic. Poate ma puteti ajuta voi. Trebuie sa explic afirmatia:= la bloc chiar daca nu cunosteai pe nimeni toti de cunosteau

3 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Mai da niste detalii. La ce lectie ati ajuns? Afirmatia asta nu cred ca e venita asa din senin. Trebuie sa aiba vreo legatura cu lectia pe care v-a predate-o.

| Sociopat a răspuns:

E aluzie la securisti.Blocul e o aglomerare de familii, e inavitabil sa nu auzi ce zice vecinu' prin peretii aia subtiri.Imi zicea profu' de romana odata ca avea vecini care efectiv toata ziua stateau cu paharu la perete sa asculte ce zice lumea si isi notau in carnetel.

| 1HelpingYou1 a răspuns:

Eu presupun ca insemna ca ei au aflat lucruri despre tine si astfel au ajuns sa te cunoasca afland lucruri despre tine. happy