| IULYAN_8851 a întrebat:

Trebuie sa explic intr-o tema la lb.romana de ce cartea poate fi considerata un dar pentru cititor. Ma puteti ajuta? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| cristi_6546 a răspuns:

O carte poate fi cosiderata un dar pentru scriitor pentru ca. cea ce scrie el se regaseste in viata lui si in ghindirea lui iar cand lumea apreciaza o carte apreciaza tot odata si scriitorul este un dar sufletesc si tot odata scriitorul in sinea lui este o carte deschisa el ofera dragoste si bucurie cititorilor neconditionata fara egoism fara falsitate este daru cel mai presus cand cei din jurul tau iubesc si ati citesc cartile doar pentru a cunoaste mai bine scriitorul