| PringAloe a întrebat:

Am observat ca multe femei nasc prin cezariana chiar si atunci cand pot pe cai naturale, de ce?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Cred că este vorba de frica de durere. Nașterea normala se face pe viu, la cezariana le adoarme.

2 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Că vor neapărat ca partenerii să fie în sală, iar dacă o fac natural, s-a terminat cu sexul până le trece trauma bărbaților.

| suităr a răspuns:

Din frica durerii. Oricum pozitia intinsă pe spate nu e naturală pentru naștere dar nu toate iși permit să nască acasă.