| justme_4720 a întrebat:

De ce tot mai multe femei nasc prin cezariana?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ca să nu treacă prin durerile nașterii!
Pa, pa.

| Dash a răspuns:

Pentru ca asa cred doctorii ca e mai bine.

Abh
| Abh a răspuns:

Fiindca le e teama de durerile travaliului, fiindca doctorii accepta cu usurinta sa le faca operatia( tariful e altul), fiindca nu li se comunica riscurile reale ale unei asemenea interventii( se poate muri), etc.

| mona a răspuns:

Unele nasc prin cezariana pentru ca numai asa pot naste, altele o fac pentru ca sunt puturoase si nu suporta durerea[eu am nascut natural]

| black1white a răspuns:

Fie pentru ca nu vor/nu pot suporta durerile nasterii, fie apar complicatii iar pentru a salva copilul e nevoie urgenta de cezariana
in general e primul motivwinking

| AnnaMaria a răspuns:

Ca sa nu le doara