| anonim_4396 a întrebat:

Am observat ca pe TPU sunt foarte multi copii mici care se dau mai mari sa ma rog, isi dezvaluie varsta adevaratahappyIn orice caz, voi va intrebati de unde au mintea asta si va mirati de ei si stiu atatea prostii happy. In sectiuna Dragoste&Sex sunt intrebari foarte indicente si din curiozitate, bineinteles, intra acolo si citesc tot.Aceste intrebari au efecte negative asupra copiilor.Deci,este un site unde dai o mana de ajutor, bine dar sunt unele intrebari stupide rau straight face cum ar fi: niste fetite care le-a venit ciclul si pun tot felul de intrebari pe care le afli doar de la mama ta sau cel mult din carti si reviste, sau probleme cu sotul si iubitul despre sex, sau ca a curs nustu ce, sau unii intreaba cum sa creasca p... si multe altelehappy. Nu aveti pic de rusine, unele intrebari sunt chiar si intr-un limbaj vulgar deci ce sa mai vorbim de respect? Duceti-va, frate la un ginecolog sau in unele cazuri la un psiholog sa va rezolve probleme sau vorbiti cu parintii si cu prietenii.Noi nu suntem in masura sa va dam astfel de sfaturi.Si in plus mai fac si misto de voi unii.
Nici nu mai vorbesc de intrebarile pe care le respinge Raluca si le arata si pe blog.
In raspunsurile pe care le veti da, fara ironii va roghappy. Nu mai mariti prostia mai mult decat e.

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Si ce vrei sa spui? Ca aceste "probleme despre care afli doar de la mama sau din reviste" ar trebui ignorate? Sau ca e ok sa te bazezi pe 2 surse de informatie (parintii, care deseori sunt inhibati si nu stiu sa comunice despre sexualitate cu copiii lor) si revistele (care uneori spun tot felul de bazaconii)? Daca acesti copii intreaba, inseamna ca sunt pregatiti sa afle. Poate sa iti fie incomod, sa te simti stanjenit, dar asta nu schimba faptul ca sexualitatea este ceva natural. S-a dus epoca in care femeile o faceau din datorie si turnau copii pe banda rulanta. E cazul sa existe acces la informatie, chiar si pentru "fetitele" carora de-abia le-a venit menstruatia. Cat despre persoanele care isi discuta problemele de cuplu aici, gandeste-te ca aici ar putea gasi o solutie pentru a-si salva relatia sau a incheia o relatie nereusita. Sexuala sau nu.

10 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Haideti sa fim seriosi! Copiii nu de pe TPU invata atatea lucruri pe care in mod normal nu ar trebui sa le stie.Atata timp cat la 8-9-10 ani au acces la internet, din start au acces si la toate celelalte lucruri care pe ei nu ar trenbui sa ii intereseze.
Astia suntem noi...nu e vina noastra ca ne-am nacut romani[si nu, nu sunt rasista].

| Flav a răspuns:

Dar tu de ce postezi de pe anonim? N-ai curaj si demnitate s-o faci de pe contul tau?

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Parintii nu au intotdeauna timp de copiii lor... Nu stiu intotdeauna cum sa isi educe copiii... Nu am inteles de ce ai pus la categoria "intrebari stupide" fetele care pun intrebari despre ciclu... Ca trebuie sa afle raspunsurile de la mamele lor... Sunt mamici pe site-ul asta... E de admirat faptul ca se intereseaza... Chiar daca o fac in felul asta... Si prietenii adevarati sunt greu de gasit in ziua de azi... Este vorba de informare... Ei cer o informatie... Noi le-o oferim in masura in care putem... Daca nu iti place esti liber sa parasesti site-ul sau sa eviti intrebarile care nu iti plac. Iar in momentul in care te jigneste cineva in mod direct poti sa ii scrii administratorului site-ului despre problema asta si o va rezolva.

| Pho3nix a răspuns:

E adevarat ca unii copii cu varstele intre 10-14 ani pun intrebari stupide, dar asta este.Nu sunt maturizati destul.(unii dintre ei)

| Elly4all a răspuns:

Mi se pare cat de cat adevarat, dar frate acest site este public pentru toti si au dreptul la a pune intrebari, inteleg unele sunt chiar stupide dar in totdeauna va exista acest gen de intrebari, nu vad cu ce te-ar deranja pe tine ca unele fete vor sa fie imformate chiar daca fac prostii noi trebuie sa le aratam calea cea buna nu sa le mustram si sa ne batem joc de situatiile lor.
Data viitoare ar fi mai corect sa te si loghezi, dc u ai facut-o iti era frica ca se vor lua oamenii de tine? mai se intampla si cazuri dinacestea. La revedere.

| Elly4all a răspuns:

Mi se pare cat de cat adevarat, dar frate acest site este public pentru toti si au dreptul la a pune intrebari, inteleg unele sunt chiar stupide dar in totdeauna va exista acest gen de intrebari, nu vad cu ce te-ar deranja pe tine ca unele fete vor sa fie imformate chiar daca fac prostii noi trebuie sa le aratam calea cea buna nu sa le mustram si sa ne batem joc de situatiile lor.
Data viitoare ar fi mai corect sa te si loghezi, dc u ai facut-o iti era frica ca se vor lua oamenii de tine? mai se intampla si cazuri dinacestea. La revedere.

| EUSIATIT a răspuns:

Sunt perfect de acord cu tine. nu mi plc nici mie aceste intrebari si mai ale puse de copii. dar de multe ori ignor pentru ca acest site este la indemina tuturor si nu avem ce face //asta este generatia de copiii. f destepti sp ei [unii] nu pot generaliza //

| Casiana a răspuns:

De ce nu dai LOG IN...Sa vedem si noi cine esti...Eu am 20 de ani si sunt de acord cu aceste site...Care este problema, poate cum zici tu de intrebarile "fetitelor", si eu as fi avut nevoie de un raspuns la aceeasi varsta...Eu chiar cred ca este indicat sa fie postate... Iar cele de cuplu, sunt oameni disperati, care ar incerca orice...Si poate o persoana care a trecut prin asta ii poate ajuta...Mai gandeste-te! Si ai zis fara ironii ca marim prostia...Insasi ce ai scris tu este o ironie! Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca cunosti siteul asta mai bine ca noi cei care suntem simpli useri, nu esti tu cumva ceva expert sau chiar admin?
Mie unul nu imi plac cei care posteaza intrebari anonime, de ce o fac anonim, le e greu sa isi faca un cont? intrebarea asta ma duce cu gandul la multe.
Eu am pus o data o intrebare cat se poate de simpla anonim si nu mi-a aparut pe site, dar bine ca intrebari de acest gen au voie sa apara anonim.
Si sa nu mai vorbim ca intrebarea de sus nu e nici intrebare e mai mult un sfat sau ordin, deci tu prin postarea acestei intrebari ne faci pe noi sa nu mai punem intrebari pe site doar sa ne dam cu parerea. hai pa pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parintii sunt de vina ca le dau prea multa liberte atat la net cat si in viata de zi cu zii. asta e astia sunt viitorul nostru ha ha ha