| chiftelutacrocanta a întrebat:

Am obsesie compulsiva si daca as avea prietena si as lasa-o in oras, as lua-o la intrebari dupa ce ar ajunge acasa. Unde ai fost? Ea mi-ar spune:Cu niste prietene si un prieten.Cine-i acel prieten? De unde este? Ce-ai vorbit cu el, etc...atat de sigur as vrea sa fiu ca ea nu m-a inselat, atat de frica mi-ar fi sa n-o pierd si sa raman singur si trist.Asa fac si cu aragazul,stau o ora sa ma uit daca nu cumva e deschis,daca nu cumva butelia e stricata, etc..atat de frica mi-e sa nu explodeze si atat de sigur vreau sa fiu ca n-o sa se iveasca o explozie.Cum sa scap de aceste frici care nu isi au rostul?

4 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Având încredere?!

| RAY a răspuns:

Stiu cum e, eu am dat in paranoia, obsesie compulsiva, eu numai cred in sexul opus

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Gandesti prea mult, las-o mai moale si ai incredere in partenerul de viata happy

| nhhv a răspuns:

Se vede că nu prea ai încredere în ea. Ar trebui să vă bazați pe așa ceva.