| anonim_4396 a întrebat:

Am primit tratament cu injectii acasa si nu stiu cui sa zic sa mi le faca.

Idei?
Care asistente ar face?

Locuiesc la oras iar medicul de familie e la o mare departare de mine, in alta localitate

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă ai o farmacie în apropiere, vorbește cu o farmacistă (care ți se pare mai amabilă, ori poate că îți recomandă ea pe cineva) și ți le face. Te duci când îți spune, ori vine ea la domiciliul tău. Nu-i mare lucru, eu i-am făcut și mamei și tatei (medicul de familie m-a învățat). Când a fost necesar să-mi fac mie însămi a fost mai dificil, însă am trecut și peste asta.

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Cum a spus si Natalia, vezi daca din intamplare cunosti o asistenta care iti este si vecina pe strada sau unde locuiesti si roag-o foarte frumos daca poate sa te ajute cu tratamentul asta.

| Freya1 a răspuns:

Pai cauta o vecina, o persoana ce munceste ca si asistenta sau suna medicul de familie ce iti va trimite asistenta sa iti faca atunci cand ai nevoie dar contracost desigur.

| alina2k18 a răspuns:

Cum zise colega, cauta prin vecini /cunostinte poate e cineva amabil si iti face.
Altfel te poti duce la spital si poate ai noroc.
Sau te duci la privat si iti face acolo - contracost fireste.