| writeyourname a întrebat:

Am proba orală azi la limba română și nu știu exact ce se întâmplă. Era de datoria profesoarei să ne spună dar ne-a spus doar primul subiect.

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Vei intra in sala si vei trage niste un bilet cu trei subiecte ( asa era acum 3 ani ). Primul va fi usor, al doilea ceva mai greut, iar urmatorul va fi mai amplu. La fiecare subiect vei avea de dezbatut/comentat pe tema data.
De obicei cand intri in sala mai sunt 5 oameni in fata ta, si ai timp sa iti scrii pe foaie ceea ce ai de gand sa comentezi, in cazul in care ai nevoie de un ajutor sa mai arunci un ochi pe foaie. Incearca sa nu citesti de pe foaie, incearca sa vorbesti liber.