| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare big grin Imi fac abonament la biblioteca judeteana din Brasov si voiam sa stiu cum se procedeaza cand vreau sa imprumut o carte sad...am voie sa ma plimb prin biblioteca si sa imi aleg una? big grin sau pot numai sa intreb pe cineva daca mai este cartea? sad ma refer ca daca eu vreau sa citesc ceva si nu stiu ce....si vreau sa caut pe acolo o carte interesanta am voie sa ma plimb printre rafturi? happy sper ca ati inteles intrebarea puppy dog eyes Funda:*

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Iti alegi singura ce carti vrei, poti sa te plimbi printre rafturi cat doresti happy

2 răspunsuri:
| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Ca orice biblioteca care se respecta are sectiile sale unde se afla romanele de gen, daca vrei s.f.-uri mergi la sectia S.F. iar daca nu gasesti ce iti place este normal sa intrebi unul dintre bibliotecari si sunt sigur ca vei fi ajutata

| Michiko a răspuns:

Poti sa intrebi bibleotecara ce genuri de carti sunt pe anumite rafturi si apoi sa cauti pe acolo ce iti place de exemplu daca vrei literatura sau poate dragoste, intrebi unde se afla astfel de cari si apoi te duci si cauti ce vrei... sau daca vrei o anumita carte intrebi direct daca o are.