| DontAsK a întrebat:

Am si eu o intrebare destul de delicata. Cum credeti ca poate fi facuta o fata sa treaca peste o dezamagire extraordinara in dragoste, cand crede ca totul e incheiat, ca nimic nu se mai poate, cand abordeaza totul cu negatie... e imp, ast raspunsuri serioase.

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Fata sa-si dea doua palme si sa realizeze ca viata nu se termina la el.Baieti ca lumea sunt, asa ca sa nu mai boceasca inutil si sa tina capul suswinking

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Pai aici si prietenii joaca un rol important.Ar trebui sa o incurajeze, sa o scoata prin oras, la distractie, sa aiba cat mai mult timp ocupat etc.Important este sa stie ca toti trecem prin momente din acestea si ea trebuie sa isi accepte sentimentele, sa le inteleaga chiar daca sunt de dezamagire, sa isi descarce sufletul cuiva si pana la urma tot va trece de perioada asta. Daca nu trece ar putea apela la un psiholog pentru ca sigur o va ajuta mult.