| cîrne a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei care au de gand sa voteze cu basescu sau geoana:de ce credeti ca acestia refuza dezbaterile televizate, o disputa pe programe de guvernare cu ceilalti contracandidati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vede ca inca esti copil in ale politicii.Nici unul dintre candidati nu va respecta un program anume, stai linistit ca nici Crinut al tau nu este mai breaz, ba din contra, are in spate un mare mafiot, poate cel mai mare al romaniei, Patriciu.Prin votul tau nu faci altceva decat sa-i dai liber mafiotului sa puna stapanire pe toata romania.Succes!

3 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Dar cine o sa voteze cu deraiatstii aia?laughing
Sunt doar niste prafacuti.
Basescu acum e disperat si nu stie cum sa ne mai prosteasca sa il alegem pentru alti 5 ani.oh go on

leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu voi vota cu niciunul dintre ei. Ce programe? Singurul lor program este furtul. Au epuizat tolba cu minciuni. Daca nu sunt in stare sa raspunda intrebarilor unui realizator tv cum sa raspunda problemelor unui popor adus in sapa de lemn datorita ambitiilor lor stupide?
Unde esti tu Tepes Doamne
Ca punand mana pe ei
Sa-i imparti in doua cete
In smintiti si in misei.
Zicea bunul Eminescu
Si acum gandim si noi.
Alergam usor pedestru,
Noi nu vrem doar locul doi

Vrem a lumii saracie
S-o mpartim pe rand la toti
A Domnului imparatie...
O uitam! Suntem netoti!

Voi iubiti si voi iubite,
Faceti turul inimii!
Nu intrati in cruzi ispite!
Alergati paganii!

O izbanda de aici
Din lumea asta cruda,
E o lupta de furnici
Pe o mana blanda.

Ce vor sangele a suge
Toata seva de se poate,
La boier nu vor fi sluge
Ci porunci vor a imparte.
Si in doua temniti large
Cu de-a sila sa-i aduni
Sa dai foc la puscarie si la casa de nebuni!
Poezia este copy/paste din pacate pentru mine...

| necunoscutul a răspuns:

Din cauze cunoscute, la vechile alegeri Iliescu nu a vrut sa dezbata problemele in fata lui Vadim la televiziunea nationala. Deci se poate!