| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca disputa dintre S.U.A si Rusia e o minciuna?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.Este o afacere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e chiar un conflict la propriu, cel putin inca nu. Iar conflictul nu e intre SUA si Rusia in mod direct, e intre Rusia si restul lumii

| KodrutZ a răspuns (pentru suntserios):

Da, ca restul lumii le cam pupa picioarele americanilor. Omiti tari care cu siguranta vor genera surprize in caz de trosneala mondiala cum ar fi India, Brazilia sau China.

| suntserios a răspuns (pentru KodrutZ):

Da, am formulat gresit, ma gandeam la restul Europei

| OnuOnulică a răspuns:

Nici vorba! e chiar foarte reala happy

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu e o minciuna, e o disputa istorica, pornita din dorinta fiecareia sa fie recunoscuta drept,, cea mai mare putere din lume,,.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este o disputa, este ceva real. Ceea ce zici tu, ar cam face parte din,, teoria conspiratiei''. E ca si cum ai zice ca disputa dintre Romania si Ungaria e o minciuna. Este real, lupta dintre comunism si capitalism. Gandeste-te daca castiga Rusia, lumea va fi sub influenta U.R.S.S iar daca castiga SUA, lumea va trai in democratie, capitalism.

| alsazaar a răspuns:

Eu cred ca este o intelegere intre mai marii ambelor tari ...asa se mai extilpa din populatie si asa suntem intr-o continua crestere ...si cu primul razboi mondial si al doilea a fost la fel.

| Fcp_VaLy_1998 a răspuns:

Eu cred ca este o minciuna. Rusia are un conflict cu Ucraina acum