| andrewsefu a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei care au vazut Harry Potter And The Half-Blood Prince, chiar la final cand Harry si Dumbledore ajung inapoi in Hogwarts, si Dumbledore i spune la Harry sa il cheme pe profesorul Snape. iar cand se ikntampla ca Draco sa fie acolo si sa il ameninte pe Albus cu bagheta, si vin si ceilalti devoratori ai mortii, cand harry e jos dedesubt la scari si se intalneste cu snape.SNAPE il ameninta cu bagheta pe harry si i arata sa nu vorbeasca sau doar asa a venit ca sa urce sus si sa spuna Avada Kadavra catre Dumbledore.Multumesc eram foarte curios

5 răspunsuri:
| Gicone a răspuns:

Daca citesti ultima carte vei afla ca Dumbledore i-a spus lui Snape sa il omoare!

| Kate21 a răspuns:

Harry avea bagheta pregatita ca sa il atace pe malfoy si atunci snape a aparut si i-a facut ca sa taca, dupa care a urcat si l-a atacat pe dumbledore - este explicat in cartea a 7 - ea de ce

| laurik1315 a răspuns:

Pai eu am citit si ultima carte, a saptea si stiu ca snape e de fapt o persoana buna, dar din cate am inteles eu harry isi scoase bagheta si vroia sa o indrepte spre draco dar atunci apare snape si ii pune mana pe umar, el se intoarce si isi indreapta bagheta spre el, dar snape, din cate am inteles doar o avea pregatita, nu ca-l ameninta pe harry sa taca daca nu... ma rog, intelegi, decieu cred ca snape doar o avea pregatita in mana, iar harry s-a speriat normal si a indreptat bagheta spre el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si care e intrebare ta?

| andrewsefu explică:

Pai snape il ameninta pe harry sau doar din instinct a tinut bagheta inderptata spre harry si harry spre snape