| Criiss16 a întrebat:

Am un cd cu windows xp.Si trebuie sa-l instalez eu.Nu cunosc pe nimeni de aici care ar putea stii cum se reformateaza calculatorul.Asa ca trebuie sa ma descurc singura. O intrebare: E greu?sadStiu ca dureaza ceva timp, dar trebuie neaparat sa-l reformatez pentru ca am luat un virus ff naspa.Nu pot sa ascult muzica pentru ca imi da eroare.La fel si cu filmele.Si imi spune ca am memoria plina si eu de fapt nu o am nici pe sfert.Nici webcamul nu pot sa-l mai instalez.Sau sa imi descarc o melodie.Deci.E greu? O sa ma descurc?sad Help me pls!

6 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

In principiu nu e greu. Trebuie sa-ti setezi din BIOS sa-ti booteze prima data de pe cd/dvd... Si dupa ce-ti porneste instalarea urmaresti pasii. E aproape ca si cand ai instala un orice alt program pe calculator. Te sfatuiesc totusi sa-ti salvezi datele pe care le ai pe desktop si in alte fisiere tipice de windows, in caz contrar le vei pierde. Mult succes!

| Munchkin a răspuns:

Nu e greu deloc raised eyebrows. Eu nu ştiam nimic prima dată când l-am instalat şi m-am descurcat foarte bine laughing Aşa că stai liniştită big grin

| okei a răspuns:

Hey, este destul de greu te voi ajuta eu, vorbim pe mess, ai pm!

| madamanu a răspuns:

Daca esti atenta la butare, nu o sa ai probleme si vezi sa formatezi in acelasi mod (NTFS / FAT32) si sa nu selectezi formatare rapida (quick format) ci formatarea normala happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti linistit ca nu este greu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma sti ce ia id meu smecheratateiubestehee hee